DECOUPAGE

Tworzenie sztuki nie musi wymagać wyszlifowanych zdolności manualnych, szeregu drogich materiałów ani znajomości zaawansowanych technik. Jeśli chcemy tworzyć piękne, artystyczne projekty, tak naprawdę podstawowym czynnikiem jest zmysł estetyczny – i chęć do eksperymentowania. Doskonałym zajęciem, które nie wymaga ani umiejętności, ani drogich materiałów jest decoupage. W naszym sklepie internetowym znajdziecie wszelkie potrzebne akcesoria, takie jak klej wodny, pasty, patynę czy werniks. Zapoznaj się z ofertą decoupage w naszym sklepie i znajdź artykuły zdobnicze idealne dla Ciebie.

Co musisz wiedzieć o decoupage?

Jest to technika zdobienia m.in. drewnianych (chociaż nie tylko) przedmiotów wycinkami z serwetek lub specjalnych cienkich papierów - np. ryżowych. Na uprzednio przygotowaną (odtłuszczonej, jeśli zachodzi taka potrzeba, a potem pomalowanej farbą akrylową) powierzchnię nanoszone są wycinki i przyklejane cienką warstwą specjalnego kleju do decoupage. Całość zostaje utrwalona kilkoma warstwami lakieru, która zaciera granice między serwetką, a tłem, tworząc przy tym efekt malunku – jakby wzór został bezpośrednio namalowany na zdobionym przedmiocie. Całość można dodatkowo ozdobić, wykorzystując dedykowane akcesoria do decoupage, które znajdziecie w ofercie naszego sklepu internetowego.

Materiały zdobnicze w technice decoupage

Opisana wyżej technika to oczywiście sama podstawa, ponieważ tworząc zdobienia na przedmiotach codziennego użytku możemy zdecydować się na różne opcje. W pierwszej kolejności podkładem wcale nie musi być farba akrylowa - równie dobrze możemy w tym celu użyć przeźroczystego lakieru (lub kleju z werniksem), dzięki czemu będzie widoczna oryginalna powierzchnia przedmiotu. Możemy nałożyć także warstwę pękającej masy podkładowej i dopiero ją pomalować akrylami. Wówczas uzyskamy efekt pękającej, starej farby. Wszystkie te artykuły do decoupage znajdziecie w asortymencie naszego sklepu internetowego.

Podobnie jest z wykończeniem pracy – zamiast lakieru i tu możecie skorzystać z kleju z werniksem. Proponujemy także użycie innych akcesoriów, które pozwolą na uzyskanie wyjątkowego efektu: pastę żelową do tworzenia wypukłych zdobień, pastę modelującą, tworzącą strukturę lekkiej pianki czy też barwnik nadający efekt postarzenia i patyny.

Co można ozdobić techniką decoupage?

Możliwości jest bardzo wiele - zwłaszcza, że artykuły dostępne w naszym sklepie internetowym sprawdzą się na różnych powierzchniach. Najczęściej jednak jest to drewno lub ceramika, chociaż nie musicie się wcale ograniczać do tych materiałów. Decoupage może służyć zarówno do zdobienia akcesoriów czysto dekoracyjnych, jak i użytkowych, takich jak: szkatułki i pojemniki różnego rodzaju (drewniane skrzynki, puszki, kartoniki), doniczki, wazony, dzbanki, talerzyki, świeczniki, serwetniki, ozdoby choinkowe i ścienne, a nawet meble. Ogranicza nas tylko wyobraźnia i ilość kleju w szufladzie! Dlatego warto pokusić się o zakupy w naszym sklepie internetowym z artykułami do decoupage i uzupełnić swoje zapasy!

Jak rozpocząć swoją przygodę z decoupage?

Jeśli zdecydowaliście na zabawę z tą wyjątkową techniką zdobniczą, która pozwoli Wam osiągnąć bajeczne efekty bez dużych nakładów finansowych czy też specjalnych umiejętności, zapewne chcecie stworzyć swój zestaw startowy. Na szczęście w naszym sklepie internetowym znajdziecie wszystkie podstawowe akcesoria – od klejów, po pasty do wykończenia pracy. Ale zacznijmy od początku!

Do najważniejszych artykułów, które są podstawą i bez nich nie możesz ruszyć dalej, są klej wodny i lakier lub klej z werniksem, który łączy w sobie cechy obydwu tych produktów. W sklepie internetowym Gwasz znajdziecie kleje z werniksem o połyskliwym, jak i matowym wykończeniu.

Zarówno serwetki, jak i przedmioty do ozdabiania możecie znaleźć w swoim domu, jednak dobrze mieć gotowy cały zestaw. Przydadzą się też takie akcesoria jak pędzle i farby akrylowe, które także znajdziecie na naszej stronie internetowej. Oczywiście możecie zamówić cały zestaw artkułów do decoupage, wliczając w to pasty do podkładów czy patynę, aby móc cieszyć się w całości wolnością kreowania naprawdę pięknych rzeczy!