POZŁOTNICTWO I KONSERWACJA

Pozłotnictwo, pasta pozłotnicza Renesans

Pozłotnictwo to czynność, która polega na nałożeniu na powierzchnię przedmiotu powłoki imitującej wygląd złota lub innego stopu metalu. Taki zabieg pozwala nam odnowić obiekt i nadać mu szlachetnego wyglądu czy dodatkowych walorów wizualnych. Pasty pozłotnicze mogą występować w wielu kolorach: złocie, srebrze, brązie czy innych. 

Pasta pozłotnicza do renowacji 

Zabieg pozłotnictwa możemy wykonywać na różnorodnych powierzchniach. Trwale przywiera m.in do drewna, plastiku czy metalu. Pastę pozłotniczą najczęściej wykorzystuje się do dekorowania lub retuszu ram, czy renowacji pozłacanych przedmiotów lub mebli. 

Pasty pozłotnicze Renesans to pigmenty wysokiej jakości, które pozwolą na długo zachować intensywną barwę i połysk na ozdobionych obiektach. Pozłotnictwo pomaga osiągnąć niepowtarzalny efekt, który poprzez metaliczne, błyszczące wykończenie przyciąga wzrok. Pasty pozłotnicze idealnie sprawdzą się na powierzchniach porowatych czy odlewach gipsowych. Są również wygodne w użyciu. Możesz je zaaplikować na przedmiot za pomocą gąbki, pędzelka, ściereczki lub palcy.