PALETY MALARSKIE

Palety malarskie dla początkujących i profesjonalistów

Dostępne w ofercie internetowego sklepu plastycznego Gwasz palety malarskie to wysokiej jakości akcesoria, które nadają się do użytku tak przez początkujących artystów, jak i profesjonalnych malarzy. Wykonane w trwałych i łatwych do utrzymania w czystości materiałów palety malarskie oferowane przez Gwasz to niezwykle wydajne rozwiązanie umożliwiające zastosowanie podczas pracy najróżniejszymi technikami malarskimi. Przystosowane do farb olejnych, temper a także akwarelowych i akrylowych palety malarskie wykonane z plastiku fantastycznie nadają się do użytku tak przez najmłodszych, jak i dorosłych.

Palety malarskie plastikowe - wygoda to nie jedyna ich zaleta

Palety malarskie plastikowe, poza wygodą użytkowania wynikającą z ich lekkości, oferują również łatwość utrzymania w czystości, a także różne warianty form mające uczynić pracę jeszcze wydajniejszą. Dostępne w ofercie sklepu plastycznego Gwasz palety malarskie plastikowe charakteryzuje gładka powierzchnia, która utrudnia wnikanie farb w ich strukturę a w efekcie przyczynia się do łatwiejszego ich czyszczenia i niwelowania ryzyka pozostania zabrudzeń, które mogłyby wpłynąć na czystość mieszanych przez artystę odcieni. Znajdujące się w Gwaszu palety malarskie plastikowe pozwalają na jednoczesne zmieszanie nawet 10 odcieni - specjalnie przystosowane w tym celu wgłębienia uniemożliwiają samorzutne mieszanie się farb i pozwalają na rozcieńczanie farb, na powierzchni palety, rozpuszczalnikami. 

Palety malarskie drewniane czy plastikowe?

Palety malarskie drewniane charakteryzują się najczęściej jednolitą, płaską powierzchnią i oferują dużo miejsca na mieszanie ze sobą najróżniejszych odcieni. Chętnie sięgają po nie osoby ceniące sobie naturalne pochodzenie wykorzystywanych do ich produkcji materiałów. W palety malarskie drewniane zdecydowanie łatwiej, niż w plastikowe, wnikają pigmenty znajdujące się w farbach, co sprawia, że wymagają one dokładnego umycia i wysuszenia przed każdym ponownym użyciem. Naturalnie drewno, w porównaniu do plastiku, oferuje także zdecydowanie większą trwałość. W zależności od indywidualnych preferencji każdy w ofercie Gwasz znajdzie satysfakcjonujące rozwiązanie - sprawdź nasze palety malarskie!