FARBY OLEJNE

Dobre farby olejne w tubkach i zestawach

Dobre farby olejne dostępne są w naszej ofercie w zestawach farb olejnych od rozpoznawalnych producentów takich jak: Art Creation, Van Gogh, Daler Rowney, Art Rangers Ładoga oraz Rembrandt. Są one doskonałe zarówno dla osób rozpoczynających naukę trudnej techniki malarstwa olejnego jak i średniozaawansowanych. Profesjonalistom zaproponować możemy najwyższej jakości farby olejne do malowania obrazów marki Rembrandt. Stworzone są one na bazie rafinowanego oleju lnianego oraz oleju szafranowego, które zapewniają obrazowi niebywałą trwałość oraz zapobiegną jego żółknięciu. Bezkonkurencyjnie dobre farby olejne do malowania znajdziesz w internetowym sklepie plastycznym gwasz.com.

Farby olejne do malowania obrazów i niezbędne akcesoria

Farby olejne do malowania obrazów to niestety nie wszystko, co jest potrzebne osobie decydującej się na wkroczenie w świat malarstwa olejnego. Co wyróżnia farby olejne do malowania obrazów na tle innych? Bez wątpienia jest to ich konsystencja oraz duża gęstość wynikająca z wysokiej zawartości pigmentów - to właśnie one sprawiają, że dobre farby olejne doskonale kryją i nie pozostawiają prześwitów. W celu zmieszania farb olejnych niezbędne będa jednak media malarskie takie jak olej lub terpentyna, które rozluźniają ich konsystencję. Farby olejne do malowania obrazów uznawane są za najbardziej wydajne co spowodowane jest tym, że do malowania niepotrzebna jest ich duża ilość - rozcieńczone olejem lub terpentyną zwiększają objętość. To sprawia, że malujemy większą ilością farby niż ta, która w rzeczywistości została wyciśnięta z tubki. Decydując się na dobre farby olejne można również wyposażyć się w werniksy, nadające farbie dodatkowego połysku lub ją zmatowią.

Farby olejne a ich konserwacja

Farby olejne cechuje duża gęstość i światłoodporność jednak, jak żaden inny materiał, nie są wieczne. W ofercie sklepu plastycznego online znajdują się sykatywa oraz werniksy damarowe . Są to media malarskie przeznaczone do konserwacji dzieł wykonanych farbami olejnymi. Sykatywa wysusza farby olejne, dzięki czemu nie trzeba długo czekać na możliwość kontynuacji pracy, podczas gdy werniks  przeznaczony jest do utrwalenia i zabezpieczenia ukończonego dzieła. Gwasz, jako specjalistyczny sklep dla artystów i plastyków, oferuje najwyższej jakości farby olejne, akcesoria malarskie, a także media przeznaczone do właściwego rozrobienia wybranych farb oraz artykułów plastycznych. W swojej ofercie posiadamy również płyny oraz spraye przeznaczone do konserwacji prac wykonanych w różnych technikach artystycznych.