FARBY OLEJNE - ZESTAWY

Zestaw farb olejnych dla profesjonalistów 

Zakup zestawu farb olejnych może okazać się wstępem do wspaniałej przygody z malarstwem olejnym. Nie jest to technika łatwa przez wzgląd na gęstą konsystencję farby a także jej niewielką transparentność zapewnia jednak bardzo wyraziste efekty oraz żywe kolory po ukończeniu malowania. Zestaw farb olejnych to podstawowe wyposażenie każdego malarza trudniącego się techniką malarstwa olejnego - składają się one z podstawowej palety barw, która umożliwia uzyskanie coraz to ciekawszych i satysfakcjonujących odcieni. Osobom poszukującym najwyższej jakości farb olejnych rekomendujemy zestaw farb olejnych Van Gogh produkcji Royal Talens. Wyróżniają się one bardzo wysoką zawartością pigmentu oraz światłoodpornością, sprawiającą że skończone dzieło nie ulegnie blaknięciu. Doskonałym wyborem będzie również zestaw farb olejnych Ładoga - rosyjskiej firmy, której farby akwarelowe rozsławione są na całym świecie. Profesjonalistów zachęcamy również do zapoznania się z paletą barw farb olejnych Rembrandt znajdujących się w naszej ofercie.

Farby olejne - zestaw startowy dla początkującego artysty

Ceny najwyższej jakości farb olejnych mogą być bardzo wysokie - o ile ich efektywność i wydajność mają olbrzymie znaczenie dla profesjonalnych malarzy, o tyle mogą zostać niedocenionymi przez osoby dopiero zagłębiające się w temat malarstwa olejnego. Polecanymi przez nas farbami olejnymi w zestawie startowym dla stawiających pierwsze kroki artystów są serie Oil Colour od producentów Royal Talens i Art Rangers. Farby olejne w zestawach startowych tych producentów zapewniają doskonałe krycie, łatwość cieniowania a przy tym również są światłoodporne co sprawia, że powstałemu obrazowi nieprędko zaszkodzi wpływ promieni słonecznych. 

Farby olejne - zestaw startowy to również wybór niezbędnych akcesoriów

Malarstwo olejne nie jest łatwą techniką przez wzgląd na konsystencję i właściwości farb olejnych - w celu zmieniania ich parametrów wykorzystywane są media malarskie takie jak: oleje, rozcieńczalniki czy też rozpuszczalniki. Zestaw startowy farb olejnych rzadko kiedy pozwala na rozcieńczanie ich wodą - te jest nieefektywne i może prowadzić do utraty gęstości oraz krycia. Wybierając farby olejne w zestawie startowym warto zdecydować się także na terpentynę lub oleje, które pozwolą na zmianę ich gęstości, ale wpłyną również na ich strukturę, a przez to na świetlistość oraz połysk co będzie zauważalne po wyschnięciu obrazu. Wyposażenie się w rozpuszczalniki pozwoli z kolei na dokładne i nieszkodliwe wyczyszczenie pędzli artystycznych co zapewni ich większą żywotność.