PĘDZLE ARTYSTYCZNE

Pędzle artystyczne do różnych technik 

Pędzle artystyczne są nieodłącznym wyposażeniem każdej pracowni malarskiej i trzecią ręką każdego artysty trudniącego się tą dziedziną sztuki. W zależności od wybranej techniki malarskiej potrzebne są pędzle artystyczne o różnej specyfice - materiale wykonania oraz kształcie. Pędzle do malowania obrazów robione są z naturalnych lub syntetycznych materiałów - włosia nylonowego zapewniającego większą wytrzymałość i ergonomię użytkowania albo włosia naturalnego cechującego się większą precyzją. W zależności od celu artyści korzystają z pędzli malarskich o różnym kroju - od okrągłych, przez płaskie aż po wachlarze i pędzle konturowe. Specyficznym rodzajem pędzli malarskich są pędzle gąbkowe, które doskonale sprawdzają się przy decuopage’u. W sklepie plastycznym online gwasz.com znajdziesz pędzle do malowania obrazów farbami akrylowymi, olejnymi, akwarelami, ale również pędzle malarskie, z których pomocą urozmaicisz dzieła wykonywane w innych dziedzinach artystycznych.

Pędzle malarskie do farb olejnych

Pędzle malarskie opisują różne parametry, które mają bezpośredni wpływ na ich skuteczność przy tworzeniu w określonych technikach malarskich. Na szczególną uwagę zasługują pędzle malarskie do farb olejnych, gdyż trudna technika olejowa wymaga dużego rozeznania w zakresie artykułów niezbędnych do tworzenia nią.    Do farb olejnych zalecane są zwłaszcza pędzle z włosia syntetycznego lub z naturalnej  wyjątkowo wytrzymałej szczeciny. Wynika to stąd, że duża gęstość oraz intensywna pigmentacja farb olejnych wymaga zastosowania dodatkowych mediów malarskich takich jak rozpuszczalniki, terpentyna oraz oleje, które mogłyby uszkodzić delikatne włosie poprzez uczynienie go sztywnym lub powodując jego przerzedzenie.

Profesjonalne pędzle do malowania obrazów w zestawach

Profesjonalne pędzle do malowania obrazów charakteryzuje duża  różnorodność końcówek a także wysokiej jakości włosie. W ofercie internetowego sklepu plastycznego gwasz.com znajdują się zestawy pędzli artystycznych dopasowanych do potrzeb zawodowych malarzy. Profesjonalne pędzle do malowania skompletowane zostały przez producentów takich jak Daler Rowney, Artix oraz Viva i spełniają wymagania artystów posługujących się farbami olejnymi,  akrylowymi a także akwarelowymi. W dostępnych w naszej ofercie zestawach znajdują się profesjonalne pędzle do malowania w dowolnym kształcie z których skorzystać mogą nie tylko profesjonaliści, ale również osoby rozpoczynające swoją przygodę z malarstwem.