PĘDZLE SYNTETYCZNE

Pędzle syntetyczne

Pędzle syntetyczne różnią się od naturalnych brakiem zastosowania naturalnego włosia w wyniku czego pędzle tracą właściwości takie jak chłonność oraz zdolność do utrzymywania wody - niekoniecznie świadczy to jednak na ich niekorzyść. Pędzle syntetyczne, w przeciwieństwie do naturalnych, pozwalają użytkownikowi na malowanie wieloma rodzajami farb - plakatowymi, olejnymi, akrylowymi a nawet temperą dzięki czemu umożliwiają one nie tylko rozwijanie talentu u najmłodszych, ale doskonale sprawdzą się również w rękach doświadczonego plastyka. Dzięki różnym kształtom pędzle syntetyczne umożliwiają malowanie zarówno zdecydowanych konturów, jak i cieniowania oraz wypełnianie tła jednocześnie pozostawiając artyście swobodę wyboru techniki malarskiej.

Pędzle syntetyczne do farb akrylowych

Farby akrylowe, pomimo swojej uniwersalności, nie należą do najłatwiejszych mediów malarskich. Ich gęstość zdecydowanie utrudnia zastosowanie pędzli z włosiem naturalnym - te szybko wchłaniałoby wodę i mogło prowadzić do szybszego zużycia - właśnie dlatego w ofercie internetowego sklepu malarskiego gwasz.com dostępne są pędzle syntetyczne do farb akrylowych. Różnorodność kształtów pędzli syntetycznych do farb akrylowych pozwala na równomierne i precyzyjne jej rozprowadzenie zarówno na podobraziu lub płótnie, jak i na kartce papieru. 

Pędzelki do farb akrylowych

Pędzelki do farb akrylowych to pędzle syntetyczne, których włosie jest przeważnie płaskie przez wzgląd na konieczność dokładnego rozprowadzenia farby akrylowej podczas malowania. To właśnie one umożliwiają namalowanie detali takich jak: oczy na portrecie, drobne szczegóły na krajobrazach oraz scenkach rodzajowych a także wymyślne, abstrakcyjne formy, które może wyróżniać szczegółowość (wynikająca chociażby z konceptu artysty). Płaskie pędzelki do farb akrylowych szczególnie dobrze spisują się podczas malowania kresek lub linii, niekoniecznie sprawdzają się jednak podczas nanoszenia plam lub wypełniania niewielkich przestrzeni “gołego” płótna. Do tego służą okrągłe pędzelki do farb akrylowych, które cechuje niewielka średnica a także, najczęściej, krótkie włosie umożliwiające precyzyjne wypełnianie wybranych fragmentów dzieła.

Pędzle akrylowe ale nie tylko dla profesjonalistów

W ofercie internetowego sklepu artystycznego Gwasz dostępne są nie tylko wysokiej jakości pędzle akrylowe, czy też syntetyczne, przeznaczone do malowania przez profesjonalistów. Pędzle akrylowe doskonale spiszą się też w roli pędzli szkolnych lub tych dla osób dopiero uczących się technik malarskich i praktykujących warsztat przy wykorzystaniu farb plakatowych. Nasz oferta dopasowana jest do potrzeb zarówno początkujących plastyków jak i profesjonalistów dlatego, poza pędzlami akrylowymi, znajdziesz u nas również zestawy pędzli artystycznych oraz akcesoria malarskie takie jak sztalugi i palety