ZESTAWY PĘDZLI

Zestaw pędzli malarskich do farb akrylowych i olejnych

Wybór zestawu pędzli malarskich wcale nie jest tak prosty jak mógłby się wydawać - koniecznym jest przecież uwzględnienie takich aspektów jak: z jakiego włosia są zrobione pędzle, jaki mają kształt oraz czy są właściwymi dla rodzaju farb, którymi będziemy malować. Nie wszystkie pędzle są właściwymi dla określonych rodzajów farb - przykładowo pędzle syntetyczne doskonale poradzą sobie z farbami akrylowymi i olejnymi, jednak niekoniecznie  sprawdzą się podczas malowania akwarelami. W ofercie Gwasza każdy artysta malarz znajdzie doskonały i spełniający jego oczekiwania zestaw pędzli malarskich. Pędzle z włosia naturalnego i syntetycznego, płaskie, półokrągłe a nawet gąbkowe.

Co zawiera zestaw pędzli malarskich?

W ofercie sklepu Gwasz znajdziesz szeroki asortyment pędzli malarskich dostosowanych do różnych rodzajów farb. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Profesjonalny zestaw pędzli malarskich może być wykonany różnych rodzajów włosia: naturalnego lub syntetycznego. Wśród naturalnego włosia w zestawach pędzli możemy znaleźć np. włosie wiewiórcze, wole, kolinsky-sobolowy czy czerwony soból. W zależności od stosowanej techniki możesz dobrać odpowiednie modele dla siebie.


Zestaw pędzli do malowania dla plastyków i malarzy

Pędzle to jedne z najważniejszych narzędzi dla każdego malarze. Odpowiednio dobrany zestaw pędzli do malowania ułatwia pracę i wpływa na jej komfort. W skład zestawów wchodzą pędzle o różnych kształtach: płaskie, ścięte, okrągłe, z długim lub krótkim włosiem. W zależności od Twoich potrzeb i predyspozycji znajdziesz u nas swój wymarzony zestaw pędzli do malowania.  

 

Zestaw pędzli do malowania farbami akwarelowymi

Gwasz ma do zaoferowania wysokiej jakości zestawy pędzli do malowania farbami akwarelowymi składające się kolejno z pięciu lub dziesięciu pędzli wykonanych z naturalnego włosia. Malowanie akwarelami wymaga od pędzli dużej chłonności oraz  utrzymywania wody - na te pozwala jedynie miękkie, naturalne włosie. Zestawy zawierające pędzle o różnych kształtach dają możliwość swobodnego decydowania o technice malowania akwarelami i pozwalają zarówno na dopracowanie detali, jak i efektywne wypełnienie konturów oraz tła. 

 

Zestaw pędzli artystycznych - kształty pędzli 

W zależności od kształtu pędzla artysta ma możliwość wykorzystania ich w różnorodny sposób. Warto zadbać o to, żeby wyposażyć się w zestaw pędzli artystycznych, który zawierać będzie zarówno pędzle mopowate i okrągłe (służące do wypełniania tła i dużych plam), jak i okrągłe z długim włosiem, które doskonale sprawdzają się w przypadku malowania konturów (znane są one również pod nazwą riggery oraz linery). Zupełnie innego typu pędzla wymaga malowanie budynków oraz obiektów architektonicznych - proste linie i detale konstrukcyjne łatwiej będzie namalować wykorzystując w tym celu pędzle płaskie. Z dużą uwagą należy wybierać zestaw pędzli artystycznych, im więcej rodzajów w jednym zestawie, tym większą daje on paletę możliwości. Korzystanie z właściwych pędzli z pewnością ułatwi pracę każdemu artyście a przy okazji zminimalizuje ryzyko błędu (w postaci plamy lub zbyt grubej linii). Zestaw pędzli artystycznych to również doskonałe rozwiązanie dla początkujących malarzy - takich, którzy poszukują ulubionej techniki malarskiej i potrzebują swobody wyboru w celu poznania swoich możliwości. Czujesz, że Twój zestaw pędzli jest niekompletny? Pojedyncze sztuki, które umożliwią Ci jego skompletowanie, znajdziesz w kategorii pędzle artystyczne.