BLOKI AKWARELOWE

Bloki akwarelowe - szeroki wybór

Bloki akwarelowe w formatach A3, A4 lub A5 znajdujące się w ofercie sklepu plastycznego online gwasz.com to produkty rozpoznawalnych na rynku marek takich jak Canson, Aquafine i Art Deco. Gwasz.com oferuje szeroki wybór bloków akwarelowych do malowania o różnej gramaturze - w tym najpopularniejszy blok akwarelowy 300g. Bloki do akwareli to jedyny słuszny wybór dla artystów kultywujących tradycje malarskiej techniki akwarelowej.

Blok akwarelowy - wybór gramatury

Blok akwarelowy, podobnie jak wiele innych bloków plastycznych, charakteryzuje rozmiar, ale również gramatura. Czym różni się blok akwarelowy o gramaturze 210g od tego 300g? Gramatura papieru ma przede wszystkim wpływ na jego fakturę i grubość - im wyższa ona jest tym karki są grubsze i twardsze, im niższa tym łatwiej  ulegają one marszczeniu oraz targaniu. Blok akwarelowy musi zawierać papier przystosowany do kontaktu z wodą - zbyt cienkie kartki ulegną wygnieceniu lub zaczną się rozwarstwiać pod jej wpływem podczas nakładania większej liczby warstw (co z kolei jest niezbędne w celu wydobycia maksymalnej głębi, uzyskania przestrzeni lub cieniowania). 

Blok do malowania akwarelami o gramaturze 300g

Obecnie osoby związane z malarstwem akwarelowym najczęściej sięgają po blok akwarelowy 300g, który pozwala na wygodę tworzenia a przy tym nie przecieka i dobrze absorbuje farbę. Bardzo dobrze przez artystów, malarzy i plastyków przyjęte zostały również bloki akwarelowe z domieszką bawełny, która zwiększa odporność papieru na nadmiar wody. W ofercie internetowego sklepu plastycznego gwasz.com dostępny jest blok do malowania akwarelami z domieszką bawełny w wymiarach A3, A4 oraz A5. 

Blok do akwareli dla początkujących i studentów

Blok do akwareli o gramaturze 300g przeważnie wykorzystywany jest przez doświadczonych artystów, którzy znają swoje potrzeby. Studenci i początkujący artyści zdecydowanie częściej wykorzystują do nauki techniki akwarelowej blok do akwareli o mniejszej niż 300g gramaturze (tzn. 200g lub 250g). Blok do akwareli o gramaturze 200g lub 250g to także optymalny wybór dla osoby, która szuka papieru nadającego się do technik suchych takich jak pastele lub węgiel oraz pragnących poćwiczyć malowanie farbami o większej gęstości niż farby akwarelowe (np. akrylami lub gwaszami). Blok do akwareli 250g to również doskonały wybór w przypadku technik wykorzystujących tusz kreślarki. W sklepie plastycznym online gwasz.com dostępne są również dedykowane do technik suchych bloki rysunkowe oraz specjalistyczne bloki do farb akrylowych