SZKICOWNIKI

Szkicownik - dla kogo?

Szkicownik to zeszyt, który posłuży nam do szkolenia umiejętności z rysunku. Szkicowanie nie jest przeznaczone tylko dla profesjonalistów. Może być też formą na spędzenie wolnego czasu. Szkicownik to świetna przestrzeń do codziennych ćwiczeń rysunku. 

Szkicowniki do rysowania w różnych formatach


Szkicowniki do rysowania to bloki do rysowania w różnych formatach zabezpieczone z obydwóch stron okładkami. Wybrane modele posiadają brzeg, inne natomiast spiralę, która umożliwia wygodny dostęp do każdej kartki z osobna. Podobnie jak w przypadku bloków do akwareli oraz bloków do farb akrylowych, szkicowniki do rysowania posiadają różną gramaturę - przeważnie mieści się ona w przedziale 80g-140g. Szkicowniki do rysowania, w przeciwieństwie do bloków rysunkowych, służą jedynie technikom suchym takim jak rysunek węglem lub pastelami, ponieważ ich kontakt z wodą doprowadziłby do marszczenia papieru i niezbyt satysfakcjonującego efektu końcowego.

W ofercie sklepu Gwasz znajdziesz szkicowniki o różnych formatach. Do wyboru znajdziesz szkicownik a4 lub a5, w zależności od preferencji.