PISAKI I MARKERY

Zarówno początkujący, jak i doświadczeni artyści często sięgają po akcesoria piśmiennicze w celu wykonywania i wykańczania swoich prac. W tej roli niezmiennie królują różnego rodzaju markery permanentne, pisaki do rysowania czy cienkopisy — zarówno klasyczne, jak i niezmywalne — w tym także niezastąpiony biały cienkopis. Są to produkty, które doskonale sprawdzają się w tworzeniu rysunków, ilustracji, grafik i innych artystycznych prac wizualnych. W zależności od rodzaju tuszu i grubości końcówki mogą być używane do rysowania zarówno precyzyjnych linii, jak i szerokich, płynnych powierzchni.

Markery permanentne i pisaki do rysowania

Markery permanentne znane są ze swojego tuszu, który sprawia, że są to pisaki niezmywalne i skutecznie pokrywające niemal każdą powierzchnię — od papieru, poprzez plastik i ceramikę aż po samo szkło. Dostępne w ofercie sklepu internetowego dla artystów Gwasz markery artystyczne posiadają zarówno grube, jak i cienkie końcówki. Markery do rysowania, z grubszą końcówką doskonale sprawdzają się w roli narzędzia, którym wypełniane są przygotowane wcześniej line arty lub kontury. Dla odmiany pisaki permanentne, przeznaczone do projektowania i te, którymi zaznacza się wymagające precyzji detale, zazwyczaj posiadają cienką końcówkę. Markery niezmywalne z cienką końcówką doskonale nadają się również do pisania i oznaczania zarówno dokumentacji, jak i nośników CD dzięki temu, że ich tusz jest w stanie pokryć właściwie dowolne powierzchnie.

Niezmywalne pisaki permanentne i markery artystyczne

Niezmywalne pisaki permanentne z chęcią wykorzystywane są nie tylko przez artystów i plastyków. Doskonale sprawdzają się również w biurach i powierzchniach magazynowych, dlatego nazwa markery artystyczne może być myląca. Pisaki niezmywalne wykorzystywane są zarówno w projektach przez dzieci wczesnoszkolne i młodzież, jak i studentów oraz osoby dorosłe. Permanentne pisaki znajdują również zastosowanie w dziedzinach artystycznych takich jak: scrapbooking, decoupage, dekorowanie mebli oraz wyrobów drewnianych, a także rysowanie. Niezmywalne cienkopisy i markery permanentne to artykuły plastyczne mające szeroki wachlarz zastosowań i obowiązkowo znajdują się w prawie wszystkich przestrzeniach.

Artystyczne zastosowania cienkopisów

Wielu artystów z przyjemnością sięga po mazaki z końcówkami o różnej grubości czy pędzelku, w tym niezwykle popularne brushpeny, które fantastycznie sprawdzają się zarówno w ćwiczeniu kaligrafii, rysowaniu, jak i kolorowaniu. Nie należy jednak odbierać chwały cienkopisom — w tym też białym — ponieważ i one mogą być nieodłącznym elementem pracy, jak i hobby. Często używane są razem z innymi mediami artystycznymi, takimi jak kredki, ołówki, pisaki permanentne lub akwarele. Kryjąca, niezmywalna powierzchnia, którą tworzą, pozwala na zabawę światłocieniem i uwypuklenie detali. Białe cienkopisy doskonale radzą sobie z rysowaniem po kolorowym, a nawet czarnym papierze artystycznym.